استند ام دی اف | استندMDF

استند ام دی اف ایستاده | استند ام دی اف  رومیزی | استند ام دی اف فروشگاهی | استند ام دی اف نمایشگاهی | استند ام دی اف ورازیب

 

استند ام دی اف | استندMDF: (استند ام دی اف ایستاده | استند ام دی اف  رومیزی | استند ام دی اف فروشگاهی | استند ام دی اف نمایشگاهی) در طراحی استند ام دی اف آنچه حائز اهمیت است، درک و شناخت ما از متریال MDF می باشد. همچنین در سفارش دادن استند ام دی اف نیز خیلی مهم است که ما متریال ام دی اف را بشناسیم و بدانیم در بازار MDF  چگونه تهیه و یا به چه درجه هایی توزیع ,و به فروش می­رسد. در طراحی استند MDF و یا در سفارش استند MDF این را نیز در نظر داشته باشید. که با مطالعه چند مطلب خبره این بازار نخواهید شد. اما خواهید توانست بررسی و درک بهتری در طراحی استند ام دی اف و سفارش ام دی اف داشته باشید.

به همین جهت برای درک بهتر استند ام دی اف |استند MDF به بررسی موضوعات زیر می پردازیم. موضوعاتی که سوال بیشتر شما عزیزان تا کنون بوده است.

 

 1. ورق MDF چیست؟ | ام دی اف چیست؟
 2. ام دی اف خام چیست؟ | کاربرد ام دی اف خام در تولید استند
 3. آیا نئوپان برای تولید استند بهتر است یا ام دی اف؟
 4. انواع ورق ام دی اف با در نظر گیری طراحی استندMDF ؟
 5. استند چوبی همان استند ام دی اف است؟
 6. آیا دانستن ابعاد ورق در طراحی استند ام دی اف مهم است؟
 7. قیمت استند ام دی اف | عوامل تاثیر گذار بر قیمت استند ام دی اف
 8. نحوه قیمت گذاری استند ام دی اف | روش قیمت گذاری استند MDF
 9. انواع کاربردهای استند ام دی اف در صنایع
 10. انواع استند ام دی اف | انواع تولید استند ام دی اف
 11. نمونه طرح های استند MDF ، استند ام دی اف ایستاده، استند ام دی اف رومیزی، استند ام دی اف فروشگاهی

 

 

۱. ورق MDF چیست؟ | ام دی اف چیست؟

ام دی اف “MDF” مخفف  واژه (Medium Density Fiberboard)هست. ام دی اف جزء فرآورده های چوبی است. در کلیت MDF  نوعی تخته فیبر است که از خرده چوب یا موادی با کیفیت پایین تر همچون ساغه غلات، برنج، نیشکر و… به جادی خرده چوب  به همراه چسب رزین و یک سری مواد افزودنی که با کمک دستگاه پرس گرم فشار داده داده در فرآیند پرس ام دی اف تولید شود.

 

۲.  ام دی اف خام چیست؟ | کاربرد ام دی اف خام در تولید استند

ام دی اف خام: پس از اعمال مراحل تولید ام دی اف یعنی مراحل پرس و چسب زنی، ام دی اف خام تولید میشود که کمتر در صنعت کاربرد دارد و بیشتر در صنعت به عنوان زیر پالتی شناخته می شود. کاربرد ام دی اف خام در طراحی و تولید استند زمانی اتفاق می افتد. که ما در صدد تولید استند ام دی اف ای باشیم که در مراحل تولید، خودمان اقدام به رنگ کاری بکنیم. در این صورت از این متریال در تولید استند سود می بریم.

۳. آیا نئوپان برای تولید استند بهتر است یا ام دی اف؟ | استند نئوپان یا استند MDF

استند نئوپان یا استند MDF : در درجه اول می توان به جد گفت که مقاومت ام دی اف (MDF  ) نسبت به نئوپان به شدت بالا است. پس اگر نیاز به استندی مقاوم در برابر تحمل وزن و تنش دارید. به هیچ عنوان فکر استند نئوپان نباشید. چرا که استند نئوپان به شدت مقاومت پایینی نسبت به استند MDF دارد.

استند نئوپان و استند MDF : استند MDF  نسبت به استند نئوپان در برابر رطوبت بسیار مقاوم تر است. پس اگر می خواهید استند را در جایی مرطوب استفاده کنید به سمت استند نئوپان نروید.

استند نئوپان و استند MDF : اما اگر دو نقطه ضعف از استند نئوپان گفتیم، یعنی این را برایمان روشن می کند که استند نئوپان ضعف دارد و نباید از آن استفاده کنیم؟ معلومه که نه!! چرا که اگر در جایی خواستید استندی داشته باشید که  سبک و همچنین در مکانی غیر مرطوب و محصولی نه چندان سنگین داخلش قرار بدهید از استند نئوپان استفاده کنید. چرا که استند نئوپان به نسبت استند MDF بسیار ارزان قیمت تر است.

فقط این را در نظر داشته باشید که استند نئوپان با روکش ارزان قیمت تر است. اگر استند نئوپان خام در نظر داشته باشید به دلیل مراحل رنگ کاری قیمت استند نئوپان گرانتر می شود.

 

۴. انواع ورق ام دی اف با در نظر گیری طراحی استندMDF ؟

طبق  نیاز بازار ورق MDF به دو نوع عمده تقسیم بندی می شود.

 • MDF خام ( ام دی اف خام)
 • MDF روکش دار ( ام دی اف روکش دار)

بین ام دی اف خام و ام دی اف روکش دار، MDF  روکش دار در بازار و تولید محصولات با این متریال بسیار پرکاربرد تر از MDF  خام است. به همین دلیل MDF  روکش دار؛ طیف بسیار زیادی از محصولات موجود در بازار جهت تولید را به خود اختصاص می دهد. اما در بازار طراحی و تولید استند ام دی اف حرف از استند ام دی اف به میان میاید ، منظور استند MDF  با روکش ملامینه است. پس حتما در حین سفارش با ما و یا هر شرکت دیگری جهت تولید و یا استعلام قیمت استند ام دی اف حتما نوع ام دی اف را مشخص کنید. در صورت عدم آشنا بودن با بازار MDF با ورازیب جهت مشاوره کمک بخواهید.

MDF روکش دار به انواع مختلفی تقسیم بندی می شود که در طراحی و تولید استند ام دی اف بسیار کاربرد دارند. این تقسیم بندی بر مبنای طراحی و تولید استند MDF به قرار زیر است. که در مقالات دیگر مفصل درموردشان توضیح خواهیم داد.

استند MDF های گلاس

استند MDF  ملامینه ( مثل: استند MDF سفید برفی، استند MDF  سفید صابونی)

استند MDF روکش چوبی

 

۵. استند چوبی همان استند ام دی اف است؟

استند چوبی آیا همان استند ام دی اف است؟ این سوالی است که در بیشتر مواقع از ما جهت مشاوره؛ طراحی و تولید استند MDF  می پرسند. استند چوبی در بازار بعضی مواقع به استند ام دی اف گفته می شود. در اصل استندی که از چوب ساخته شده باشد را باید استند چوبی بگوییم ولی ام دی اف یکی از فرآورده های چوب است که به غیر از چوب مواد دیگری نیز در تشکیل  و یا تولید آن دخیل هستند. پس استند چوبی با استند ام دی اف فرق می کند.

قیمت استند چوبی : استند چوبی از نظر قیمت به شدت گران تر از استند MDF  است.

 

۶. آیا دانستن ابعاد ورق در طراحی استند ام دی اف مهم است؟

ابعاد ورق ام دی اف برای تولید استند: دانستن ابعاد ورق شاید برای سفارش دهنده آنچان مهم نباشد ولی برای طراح و تولید کننده استند بسیار حائز اهمیت است. چون یک طراح زمانی که با موضوع مقرون به صرفه تر کردن استند ام دی اف مواجه می­شود باید کامل آگاه باشد که استند MDF که طراحی می کند چند ورق ام دی اف برای کار نیازدارد . تولید کننده استند هم کامل باید از ابعاد استند و همچنین از نحوه تقسیم بندی قطعات بر روی ورق ام دی اف کاملا آگاه و تجربه داشته باشد تا بتواند مقرون به صرفه ترین حالت جهت تولید استند ام دی اف را شناسایی و تولید کند.

ابعاد مرسوم ام دی اف  در بازار۱۸۳۰*۳۶۶۰ میلیمتر است. این ابعاد مرسوم ترین ابعاد است که برای ورق ام دی اف ملامینه کاربرد دارد. ولی ورق های گلاس ابعاد کوچکتری دارد. همچنین قیمت بالاتری نیز نسبت به دیگر ام دی اف ها در بازار به خود اختصاص داده است.

 

۷. قیمت استند ام دی اف | عوامل تاثیر گذار بر قیمت استند ام دی اف

قیمت استند ام دی اف با توجه به نوسانات ورق ام دی اف که طبق تغییرات دلار صورت می پذیرد متغیر است. به همین جهت قیمت ثابت برای استند ام دی اف وجود ندارد.

همچنین از عوامل تاثیر گذار بر هزینه استند ام دی اف باید نوع طراحی ونحوه تولید را نیز در نظر گرفت. چرا که نوع تولید استند ام دی اف می تواند هم بر کیفیت استند و هم قیمت استند تاثیر گذار باشد . همچنین توجه به ام دی اف های مختلف موجود در بازار نیز بر قیمت استند بی تاثیر نیست.

برای اینکه از قیمت روز استند ام دی اف مطلع بشوید با ما در ارتباط باشید تا در طراحی استند MDF و تولید استند ام دی اف با شما همراه باشیم.

 

۸. نحوه قیمت گذاری استند ام دی اف | روش قیمت گذاری استند MDF

استند ام دی اف و نحوه قیمت گذاری: اگر بخواهیم فقط از روی ورق MDF قیمت گذاری بکنیم باید بگوییم که در بازار ورق ام دی اف ورقی و پالتی فروخته می شود. پس اگر استند MDF به صورت تعداد محدود درخواست شود به دلیل خرید تکی MDF از بازار گرانتر خواهد بود. ولی اگر تعداد بیشتر درخواست شود قیمت استند به دلیل خرید پالتی پایین تر خواهد آمد.  اما در تولید استند MDF قیمت ام دی اف در کنار پروسه تولید و نحوه طراحی و اجرای استند قیمت گذاری  می شود به همین دلیل هیچ استندی را نمی توان بدون در نظر گرفتن مراحل طراحی و تولید استند اعلام قیمت کرد. به همین دلیل جهت مشاوره و استعلام قیمت و بررسی با بازار با ورازیب در تماس باشید.

قیمت دقیق استند MDF  را از ورازیب استعلام بگیر ( برای این یک پاپ آپ بسازم و لینک صفحه تماس با مارا قرار دهم)

 

۹. انواع کاربردهای استند ام دی اف در صنایع

استند ام دی اف گل

استند ام دی اف لاک

استند ام دی اف کاشی و سرامیک

استند MDF لباس | استند MDF پوشاک

استند MDF  قابلمه

 

۱۰. انواع استند ام دی اف | انواع تولید استند ام دی اف

استند ام دی اف ایستاده | استند MDF ایستاده

استند ام دی اف رومیزی | استند MDF رومیزی

استند ام دی اف فروشگاهی | استند MDF فروشگاهی

استند ام دی اف نمایشگاهی | استند MDF نمایشگاهی

 

۱۱. نمونه طرح های استند MDF ، استند ام دی اف ایستاده | استند ام دی اف  رومیزی | استند ام دی اف فروشگاهی | استند ام دی اف نمایشگاهی “