استند رومیزی |استند رومیزی چیست؟

استند رومیزی: با تبلیغ کالای های کوچک و خرد خودتان در جای مناسب و نمایش بهتر آن، به وسیله استند رومیزی می توانید به سود بهتر و تبلیغ مفید و سودمند دست پیدا کنید. برای تبلیغ و فروش کالاها با ابعاد کوچک و متوسط  از ابزارهای مختلفی استفاد می شود. که این ابزار می تواند از نمایشگرهای دیجیتال تا قرار گیری ساده محصول در ویترین، کانتر یا پیشخوان خرده فروشی های و فروشگاه ها باشد. یکی دیگر از روشهای فروش و نمایش محصول برای محصولات خرد و متوسط استند رومیزی است.

استند رومیزی همانطور که از نامش پیداست. به محصولی گفته می شود. که برای فروش و تبلیغ و جاسازی بهتر محصول شما استفاده  می شود. بدین شیوه که دراین استند می توان، محصول را قرارداده، سپس استند را برای فروش و برند سازی محصول روی میز کانتر قرار داد. تا خریدار در حین حساب و دقیقا در نقطه پایانی فروش، محصول شما را ببیند. زمان پرداخت خرید و نقطه قرارگیری محصول شما می تواند در بهبود وضعیت فروش شما مفید واقع گردد.

استند رومیزی و پرسش هایی که مشتریان در مورد استند رومیزی از ما می پرسند.

۱- کاربرد استند رومیزی

۲- استند رومیزی برای چه مشاغل کاربرد دارد؟

۳- پرکاربرد ترین استند رومیزی

۴- استند پیشخوان یا استند کانتر

۵- انواع جنس استند رومیزی

۱-۵ – استند رومیزی ام دی اف | استند رومیزی MDF

۲-۵- استند رومیزی پلکسی | استند رومیزی پلکسی گلاس

۳-۵- استند رومیزی فلزی

۴-۵- استند رومیزی مفتولی

۵-۵- استند رومیزی چوبی

۶-۵- استند رومیزی کارتن پلاست

۶- انواع استند رومیزی

۱-۶- استند رومیزی عمودی

۲-۶- استند رومیزی افقی

 

۱- کاربرد استند رومیزی

محیط های پر کاربرد برای استند رومیزی اکثرا در محیط های خرده فروشی و هایپر مارکت ها است. پرکاربرد ترین محل، برای قرار دادن استند رومیزی روی کانتر و یا پیشخوان فروشگاه ها و خرده فروشی ها است. استند رومیزی در مکان های دیگر نیز کاربرد دارد. ولی در فروشگاه ها و خرده فروشی ها نسبت به جاهای دیگر بیشتر است. این استند از فروشگاه های کوروش، رفاه و شهروند تا فروشگاه ها و مغازه های آرایشی بهداشتی، هدیه فروشی ها، خرده فروشی ها و… از این استند استفاده می کنند.

استند رومیزی حتی در تعمیرگاه ها و.. . نیز جهت کاربرد عملیاتی و بدون در نظرگیری فروش نیز ساخته می شوند.که بیشتر دید برندی دارند. استند رومیزی را می توان یک محصول ارزشمند در راستای فروش و برندسازی دانست. این نوع از استند یکی از پر بازده ترین استند ها است. دلیل این پر بازدهی نیز قرارگرفتن در نقطه پرداخت است.

 

۲- استند رومیزی برای چه مشاغل کاربرد دارد؟

در سطوح و جایگاه های تبلیغاتی مختلف در فروشگاه ها و… که مشتریان احتمالا فراموش می کنند. یا نمی توانند آنجا را به دلیل در دید قرار نداشتن ببینند. ما می توانیم با طراحی جایگاه لحظه پرداخت، نقطه دید مشتری را برای کالای شما بهبود ببخشم. که با طراحی استند رومیزی جدید، نو و خاص می توانید جلب توجه کنید. بیشتر کسب و کارهایی که از استند رومیزی به عنوان استراتژی استفاده می کنند.

استند رومیزی آدامس، استند رومیزی دارو، استند رومیزی گوش پاک کن، استند رومیزی ژیلت، استند رومیزی آرایشی و بهداشتی، استند رومیزی لاک، استند رومیزی کفش، استند رومیزی واکس، استند رومیزی جواهر آلات و… هستند.

 

۳- پرکاربرد ترین استند رومیزی

پرکاربرد ترین استند رومیزی که در اکثر مشاغل مورد استفاده است. استند رومیزی تست یا استند رومیزی تستر محصول است. استند رومیزی تست یا استند رومیزی تستر بیشتر جهت ترغیب مشتری برای استفاده از محصول کابرد دارد. که مدیران برند این نوع از استند رومیزی را در جهت پروموشن استفاده می کنند.

 

۴- استند پیشخوان یا استند کانتر

استند پیشخوان، همان استند رومیزی است که روی پیشخوان فروشگاه ها قرا داده می شود. استند رومیزی به علت قرار گیری بر روی کانتر پیشخوان به عنوان استند پیشخوان و یا استند کانتر خوانده می شود. نکته حائز اهمیت استند پیشخوان یا استند کانتر در ایستایی این محصول است. چون این استند در مکانی قرار داد می شود که هر آن احتمال حرکت و یا تنشی به استند هست. که موجب افتادن استند شود. در نتیجه قبل از طراحی استند پیشخوان حتما به ایستایی آن توجه کنید.

 

۵- انواع جنس استند رومیزی

میزهای پیشخوان فضای خوبی در راستای نمایش محولتان است. نمایش محصول با استند رومیزی می تواند روش خارق العاده برایتان باشد. استند رومیزی دارای متریال های مختلفی است. که طراحان متناسب با هر استند از هر کدام از مواد برای طراحی استند پیشخوان استفاده می کنند.

شناخته شده ترین متریال ها برای طرحی و تولید استند رومیزی: استند رومیزی ام دی اف، استند رومیزی پلکسی، استند رومیزی فلزی، استند رومیزی مفتولی، استند رومیزی چوبی و استند رومیزی کارتن پلاست است.

 

۱-۵- استند رومیزی ام دی اف | استند رومیزی MDF

استند رومیزی ام دی اف | استند رومیزی MDF را می توان به عنوان استندی کاربردی در نظر گرفت. استندی که می توان از آن به عنوان استندی کاملا پرتابل و ارزان قیمت نام برد. استند رومیزی ام در اف را بیشتر با MDF 3mm تولید می کنند. بر همین اساس این استند را بیشتر با استند رومیزی ام دی اف ۳میلیمتر می شناسیم.

برای تولید استند رومیزی MDF ما کمتر شاهد استفاده از ام دی اف ۱۶mm هستیم.

 

۲-۵- استند رومیزی پلکسی | استند رومیزی پلکسی گلاس

استند رومیزی پلکس : به دلیل خاصیت شیشه مانندش، بیشتر مورد توجه کسب و کارهایی است. که به دنبال استند خاص و استند لوکس هستند. استند رومیزی پلکسی به دلیل نوع متربال آن، استندی به نسب گرانقیمت است. پلکسی همچنین به دلیل حالت رفلکسی که دارد. حالت لوکس بودن را بهتر نمایش می دهد. این استند رومیزی همچنان به دلیل قابلیت خمکاری می تواند اشکال متنوعی را در تولید استند برای طراح به ارمغان بیاورد. بیشترین ضخامت مورد استفاده از پلکسی، در تولید استند رومیزی پلکسی، ضخامت ۳mm است.

 

۳-۵- استند رومیزی فلزی

استند رومیزی فلزی: فلز متریال صیغلی است. که نسبت به متریال های دیگر رنگ پذیری بهتری دارد. به همین دلیل می توان از این متریال در تولید استند های رومیزی با رنگ های مختلف و دلخواه استفاده کرد. یکی از مهمترین قدرت های فلز برای تولید استند، خاصیت شکل پذیری آن است. استند رومیزی فلزی را می توان به عنوان استندی نسبتا سبک ولی محکم و بادوام و دارای طرح و رنگ های مختلف در روی پیشخوان استفاده کرد.

 

۴-۵- استند رومیزی مفتولی

استند رومیزی مفتولی: اگر بخواهیم توضیح کلی از مفهوم مفتول بدهیم بدین صورت است که: مفتول به محصول فولادی یا آهنی گفته می شود. که به طور متداول دارای سطح مقطع ۴/۰ تا ۴ میلیمتر می باشد. مفتول در فرایند کشش و نورد گرم تولید می شود. این محصول در تولید استند نیز کاربرد بسزا و قابل توجهی دارد.

استند رومیزی مفتولی را می توان استندی سبک و  مقرون به صرفه برای کسب و کارها دانست. استند مفتولی عینک، استند مفتولی پاستیل، استند مفتولی زیورآلات را می توان پرکاربردترین استند رومیزی مفتولی دانست.

 

۵-۵- استند رومیزی چوبی

استند رومیزی چوبی: این استند رومیزی به دلیل اینکه نسبت به  استند های دیگر گران قیمت تر است، کاربرد کمتری دارد. همچنین مراحل تولید استند رومیزی چوبی نیز کمی پیچیده گی دارد. بر همین اساس کمتر مورد توجه قرار میگیرد.

به جای استند رومیزی چوبی می توان از متریال مشابه آن یعنی استند رومیزی ام دی اف با روکش چوب استفاده کرد. اما مطمئنا نمی توان جایگزین استند رومیزی چوبی اصلی شود. ولی می تواند کمی همپوشانی داشته باشد.

 

۶-۵- استند رومیزی کارتن پلاست

استند رومیزی کارتن پلاست:  کارتن  پلاست به متریال گفته می شود که از جنس پلی پروپلین (PP) تهیه می شود.  پلی پروپلین در پروسه تولید به روش اکستروژن به محصولی ورقه ای مانند تبدیل میشود. که به کارتن پلاست مشهور است. کارتن پلاست بسیار شبیه به متریال کارتن است. با این تفاوت که فلوت کارتن حالت سینوسی داشته ولی کارتن پلاست فلوت ۹۰ درجه دارد.

کارتن پلاست همچنین در بازار به نامهای شیت پلاست؛ پلاست پک، کروگیت، هالو پروفیل شیت، پلاستیک شیت و پلاست شیت شناخته می شود. ولی در حیطه تولید استند با نام کارتن پلاست شناخته می شود.

استند رومیزی کارتن پلاست،  در عین مقاوم بودن حالت شکننده دارد. استند رومیزی کارتن پلاست اگر در تنش و یا فشار در راستای مسیر فلوتش قرار بگیرد شکننده می شود. قیمت این استند نسبت به استند های دیگر نسبتا مقرون به صرفه است. ولی با مقاومت کمتر.

 

۶- انواع استند رومیزی

استند رومیزی از نظر نوع ایستایی بر روی میز و یا قرارگیری روی پیشخوان به دو نوع تقسیم بندی می شد. استند رومیزی عمودی و استند رومیزی افقی

۱-۶- استند رومیزی عمودی

استند رومیزی عمودی: استند رومیزی با اینکه، نوع متریالش خیلی در پروسه طراحی مهم است. نوع ایستایی استند رومیزی هم قابل توجه است. استند رومیزی عمودی به استندی گفته می شود که: بعد طولی آن در حالت عمودی باشد. استند رومیزی عمودی بیشتر در ادارات استفاده می شود.

 

۲-۶ – استند رومیزی افقی

استند رومیزی افقی: استند رومیزی بجز حالت عمودی که در طراحی و تولید کاربرد دارد. حالت افقی آن نیز کاربرد مورد توجه مشاغل است. استند رومیزی افقی در زمانی بیشتر مورد  استفاده قرار می گیرد. که روی پیشخوان در حالت افقی فضای زیادی جهت قرار دادن استند روی میز وجود داشته باشد.

جهت مشاوره، طراحی و تولید و استعلام قیمت استند رومیزی با ما در تماس باشید.